1. Anasayfa
  2. HABER

Murat Kurum Mal Varlığını Açıkladı

Murat Kurum, Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan (İBB) adayı olarak, Habertürk'te katıldığı canlı yayında mal varlığını açıkladı. Ankara ve İstanbul'da birer evi ve bir arabası olduğunu ve ev kredisi borcu olduğunu belirten Kurum, şeffaflık mesajı verdi.

İBB Başkan Adayı Murat Kurum Mal Varlığını Açıkladı, Anketlerde Önde Olduğunu Söyledi!
0

Murat Kurum, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan (İBB) adayı olarak, Habertürk’te katıldığı canlı yayında mal varlığını açıkladı. Ankara ve İstanbul’da birer evi ve bir arabası olduğunu ve ev kredisi borcu olduğunu belirten Kurum, şeffaflık mesajı verdi.

Ekrem İmamoğlu ile yaşadığı davet polemiğine ilişkin de konuşan Kurum, İmamoğlu’nun devlet protokolüne uymadığını ve İstanbul’la ilgili bir vizyonu olmadığını savundu.

Binali Yıldırım ile “protokol krizi” iddialarını da yalanlayan Kurum, Yıldırım’a saygısından dolayı Cumhurbaşkanı’nın yanında yer verdiğini söyledi.

Anketlerde önde olduğunu vurgulayan Kurum, projelerini ve İstanbullulara vaatlerini açıkladı.

Murat Kurum Mal Varlığını Açıkladı

Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan adayı Murat Kurum, şeffaflık ilkesi gereği mal varlığını açıkladı. Habertürk’te katıldığı canlı yayında Ankara ve İstanbul’da birer evi ve bir arabası olduğunu ve ev kredisi borcu olduğunu belirten Kurum, “Mal varlığımızı açıklamada herhangi bir sorunumuz yok. Ev aldığımız için o eve olan borcumuz var. 2 yıl daha borç ödeyeceğiz.” dedi.

Ekrem İmamoğlu ile Polemik

Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaşadığı davet polemiğine de değindi. İmamoğlu’nun 5 yıllık görev süresi boyunca devletin protokolüne uymadığını ve İstanbul’la ilgili bir vizyonu olmadığını savunan Kurum, “Yeri gelmiş bakanlara laf yetiştirmiş. Yeri gelmiş milletin iradesiyle seçilmiş Cumhurbaşkanımıza ağza alınmayacak laflar etmiş. Yeri geldi, ‘Bizi engellediler, yaptırmadılar’ dedi. ‘Neyi engelledik?’ diye sorulunca cevabı olmayan başkan profili çiziyor. İstanbul’la ilgili hayali olmadığı için gündemi İstanbul dışına taşıma içinde.” ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım ile Protokol Krizi İddiası

Kurum, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistemi ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi’nin açılış töreninde eski Başbakan Binali Yıldırım ile aralarında “protokol krizi yaşandı” iddialarını da yalanladı. Yıldırım’a saygısından dolayı Cumhurbaşkanı’nın yanında yer verdiğini belirten Kurum, “Samimi bir şekilde Binali ağabeye, ‘Sayın Başbakanım, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanına geçin, emeğiniz var, orada olmanız yakışır. Siz soluna geçin.’ dedim. O da ‘Şimdi ayıp olur, geçmeyeyim’ dedi. Bizde devlet adabı, devlet tecrübesi var. Orada büyüğümüz, başbakanlık yapmış ağabeyimize, ‘Siz Cumhurbaşkanımızın yanına geçin’ diyorum. O da nezaket gösteriyor, ‘Murat Bey, sen İBB adayısın, sen geç’ diyor. O kadar nezaket sahibi bir ağabeyimiz. Gülerek, kriz yaşanır mı?” dedi.

Anketlerde Önde Olduğunu Söyledi

Kurum, gündeminde yerel seçim anketlerinin de olduğunu söyledi. Aday olduktan sonra anket yaptırdıklarını ve şu anda 1-1,5 puan önde olduklarını belirten Kurum, “İnsanların sorunlarına yüzünüzü dönerseniz, insanlar da size cevabı verir. Bunu gördükleri için ‘acaba ne yapsak’ telaşı içindeler. Biz İstanbul’un sorunlarını çözmek için meydana çıktık.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir