1. Anasayfa
  2. HABER

CHP lideri Özgül Özel, 'CHP ve DEM arasında ittifak var mı, yok mu?' sorusuna cevap verdi;

CHP lideri Özgül Özel, ‘CHP ve DEM arasında ittifak var mı, yok mu?’ sorusuna cevap verdi;
0

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, tv100 kanalında yapılan bir röportajda soruları yanıtladı.

“DEM Partisi ile herhangi bir protokol veya ittifak oluşturuldu mu?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“CHP defalarca bu konuda ne düşündüğünü ifade etti. Bu seçim CHP’nin kendi başına girdiği bir seçimdir. Herhangi bir ittifak yok. Bu seçim son derece özeldir. Yeni bir dinamik var. Millet İttifakı oluşturan partilerle bir arada değiliz. Millet İttifakı’na katılan seçmenler herhangi bir yere gitmedi. Kimseye zorlama yok, herkesin oyunu istiyoruz. Seçmenin temel endişeleri yerinde duruyor.”

Özel’in açıklamalarından öne çıkan bazı başlıklar şunlardır:

KENT UZLAŞISI DEĞERLENDİRMESİ

Şu anda kent uzlaşısı konusunda DEM’in yaklaşımı ‘Biz hiç kimseyle anlaşmayacağız, kendi adaylarımızı çıkaracağız. Kazanamayacağımız bölgelerde aday olarak destekleyebileceğimiz kişileri destekleyeceğiz’ şeklinde. DEM’den çok farklı açıklamalar duyuyoruz.

“DEM’İN ADAYLARI VAR”

Bizim DEM ile olan ilişkimizde ne onların bize kayıtsız şartsız destek vermeleri ne de bizim DEM ile kazanma amacıyla bir işbirliği içinde olmamız söz konusudur. Belirli bölgelerde kent uzlaşısı olarak adlandırılan bir anlaşma olsa da DEM’in kendi adayları var ve bizi zorlayabilecek birçok bölge olabilir.”

“EKREM İMAMOĞLU DEM İLE AYNI SAFTA MI?”

Özel, “İYİ Parti’den İstanbul özelinde Ekrem İmamoğlu’na oy vermek isteyenler, DEM ile aynı safta mı, değil mi? Bu, seçmenlerin anlamaya çalıştığı bir konu değil mi?” şeklindeki bir soruya şu yanıtı verdi: “İstanbul’da DEM’in bir adayı var mı? Evet, var. O zaman Ekrem İmamoğlu DEM ile aynı safta mı, değil mi, diye sormak mantıklı olmaz mı?”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir