1. Anasayfa
  2. YAŞAM

Soğuk Hava Dalgası Yolda! Sıcaklık 7 Derece Düşecek, Kar Yağışı Etkili Olacak!

Soğuk Hava Dalgası Yolda! Sıcaklık 7 Derece Düşecek, Kar Yağışı Etkili Olacak!
0

Meteoroloji’den art arda uyarılar! Soğuk hava geliyor. Sıcaklık 7 derece birden düşecek, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da yoğun kar yağışı bekleniyor. Kar kalınlığının 50 cm’yi bulması öngörülüyor. İstanbul’da ise sıcaklık hafta sonu 10 derecenin altına düşecek. Ege Denizi’nde yarın fırtına bekleniyor.

Soğuk hava

Metoroloji Uyardı

Soğuk ve yağışlı hava geliyor. Yağmur ve sağanak yağışlar birçok bölgeyi etkileyecek. Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da kar yağışı yoğun olacak. Bu bölgelerde kar kalınlığının 50 cm’ye ulaşması öngörülüyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor. İstanbul’da sıcaklık hafta sonu 10 derecenin altına düşecek ancak kar yağışı beklenmiyor. Ege Denizi’nde yarın günün ilk saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde fırtına esecek.

Metorolojiden Uyarılar:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) art arda gelen uyarılar, tüm yurdu etkileyecek soğuk hava dalgasını işaret ediyor. Yarın itibarıyla hafta sonuna kadar devam edecek hava olayında sıcaklıklar 7 derece birden düşecek. Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da yoğun kar yağışı beklenirken, kar kalınlığının 50 cm’ye ulaşması öngörülüyor. İstanbul’da ise sıcaklık hafta sonu 10 derecenin altına düşecek, ancak kar yağışı beklenmiyor.

MGM’nin uyarılarına göre, yarın ve hafta sonu yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Yağmur ve sağanak yağışlar birçok bölgeyi etkileyecek. Özellikle Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da kar yağışı yoğun olacak. Bu bölgelerde kar kalınlığının 50 cm’ye ulaşması öngörülüyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

İstanbul’da ise sıcaklık hafta sonu 10 derecenin altına düşecek. Ancak, İstanbul’da kar yağışı beklenmiyor. Ege Denizi’nde yarın günün ilk saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde fırtına esecek.

Vatandaşların ani sıcaklık düşüşlerine ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olması isteniyor. Çığ riski olan bölgelere girilmemesi gerekiyor.

Hava durumuyla ilgili güncel bilgilere Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden ulaşabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir